Seyrula Lütvi, milli takımla Uluslararası İngilizce Dil Olimpiyatı’nda birinci olduSalı, 26 Eylül 2023

Seyrula Lütvi, milli takımla Uluslararası İngilizce Dil Olimpiyatı’nda birinci oldu

Bulgaristan milli İngilizce takımı, Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen Uluslararası Yabancı Öğrenciler İçin İngilizce Dil Olimpiyatı’nda neredeyse en yüksek puanla birinciliği kazandı.

Kırcaali Petko R. Slaveykov Lisesi 10. sınıf öğrencisi Seyrula Lütfi, bir dizi deneme ve kıyasıya rekabetin ardından takıma dahil edildi. Sonuçta Bulgaristan takımı, Kırcaali, Plovdiv (Filibe), Razgrad (Hazargrat) ve Stara Zagora'dan (Eski Zağra) dört öğrenciyi takıma dahil etti. Onlar finalde diğer altı ülkeden (Romanya, Moldova, Letonya, San Marino, Portekiz, Kuzey Makedonya) katılımcılarla rekabet ederek Shakespeare'in dili, sunum yapma ve konuşma becerileri, metin oluşturma ve sunma becerileri, oyunculuk teknikleri hakkındaki bilgi düzeylerini ölçtüler.

Olimpiyada katılan tüm seviyelerdeki tüm takımlar arasında toplam 100 üzerinden 99,5 puanla en fazla puana sahip olan Bulgaristan takımı, B2 seviyesinde takım performansında birinci oldu.

“B2 takımının projesi, Markus Zusak'ın “Kitap Hırsızı” adlı kitabından Max Vandenberg'in yaşamının yorumlanmasıyla ilgilidir. Proje, öğrencilerin onun hayatı hakkında daha fazla bilgi sunmayı amaçlayan, karakterin dahil olduğu sahnelerin animasyonlu çizimlerinden oluşur” diyen Seyrula, olimpiyatta gösterdiği performansından duyduğu memnuniyeti gizlemiyor.

Genç adamın Bükreş'ten döndükten hemen sonra sonuçla övündüğü ilk kişi şampiyonlar okulunun müdürü Milko Bagdasarov, ikincisi ise İngilizce öğretmeni Tsvetana Lafçieva oldu.

Seyrula'nın önünde sadece ders çalışmakla kalmayıp aynı zamanda pek çok yeteneğini ve ilgi alanını geliştireceği aktif bir okul yılı var. Halihazırda kendisi AB Gençlik Diyaloğu 10. Çalışma Döngüsü’nde ülkemizi temsil etme sorumluluğunu üstlenecek delege ekibinin bir parçasıdır. Seyrula, 18 ay içinde dört gençle daha yerel ve ulusal düzeydeki kurumların temsilcileriyle toplantılara, çalışma döngüsü konusuna ilişkin istişarelere katılacak ve onların hepsi, 2024'teki Ulusal Gençlik Konferansı'nın hazırlıklarında yer alacaklar.

Delegeler, ilki 1-4 Ekim tarihleri ​​arasında Alicante'de düzenlenecek olan üç Avrupa Gençlik Konferansına da (İspanya, Belçika, Macaristan) katılacaklar.


DİĞER HABERLER