Sidelya Mutlu, küçüklerde Avrupa'nın ilk sekiz masa tenisçisi arasındaPazartesi, 26 Ağustos 2019

Sidelya Mutlu, küçüklerde Avrupa'nın ilk sekiz masa tenisçisi arasındaArdino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü'nün yetenekli oyuncusu Sidelya Mutlu, Bulgaristan milli masa tenisi takımı dahilinde Küçükler Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası'nda prestijli beşinci sırayı elde etti. Şampiyona 23-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında Fransa'nın Strazburg kentinde gerçekleştirildi.

Grup müsabakasında hocalığını Beyhan Emin'in yaptığı Sidelya, İsrail ve Belçika'dan rakiplerine karşı 3:1 skorla iki galibiyet elde etti ve temel müsabakaya katılma hakkı kazandı. En iyi 32 yarışmacı arasında yapılan müsabakada ilk karşılaşmasında Sidelya Mutlu, Norveç'ten rakibine galip geldi ve ikinci tura katılmaya hak kazandı. Fransa'nın temsilcisine de 3: 2 galip gelen Sidelya, art arda ikinci yıl Avrupa'nın ilk sekiz yarışmacısı sıralamasında yer alarak tarihi bir zafer elde etti. Madalya mücadelesinde Sidelya, Avrupa Şampiyonası'nda ikinciliği elde eden Japonya'dan Mende Rin ile karşı karşıya geldi. Büyük tartışmalara yol açan maçta yarışmacımız rakibine 0: 3 mağlup oldu ve böylece 5'incilik, 6'ıncılık, 7'incilik ve 8'incilik için yapılan mücadeleye katıldı.

Romanya ve Rusya'dan rakiplerine karşı mutlak galibiyetler elde eden Sidelya, prestijli beşinci sırayı elde etti.

Bulgaristan milli masa tenisi takımı dahilinde Sidelya Mutlu'nun zaferi, gerek doğup büyüdüğü Ardino kasabasında gerekse tüm ülkede büyük sevinç yarattı. Sidelya Mutlu'nun kişisel antrenörü Beyhan Emin, art arda ikinci yıl Sidelya'nın Strazburg kentinde gerçekleştirilen Küçükler Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası'nda madalya sahibi olamadığını ifade etti.

Beyhan Emin, "Avrupa Şampiyonası'na Asya ülkelerinden de yarışmacıların katılmasına izin verilmesi bir paradokstur. Bu yıl Japonya'dan Mende Rin, Sidelya'nın madalya sahibi olmasını engelledi. Sidelya'yı başarısından dolayı tebrik ediyorum ve aynı şekilde hedeflerini gerçekleştirmek için azimle çalışmasını diliyorum" diye ifade etti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER