Sidelya Mutlu, küçüklerde Avrupa'nın ilk sekiz masa tenisçisi arasındaPazartesi, 27 Ağustos 2018

Sidelya Mutlu, küçüklerde Avrupa'nın ilk sekiz masa tenisçisi arasında Ardino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü'nün yetenekli oyuncusu Sidelya Mutlu, Bulgaristan milli masa tenisi takımı dahilinde Küçükler Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası'nda prestijli altıncı sırayı elde etti. Şampiyona 24-26 Ağustos 2018 tarihleri arasında Fransa'nın Strazburg kentinde gerçekleştirildi.

Grup müsabakasında hocalığını Beyhan Emin'in yaptığı Sidelya, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan'dan rakiplerine karşı mutlak galibiyetler elde etti ve temel müsabakaya katılma hakkı kazandı. En iyi 32 yarışmacı arasında yapılan müsabakada ilk karşılaşmasında Sidelya Mutlu, Fransız Bled Gaytan'a 3: 2 galip geldi ve ikinci tura katılmaya hak kazandı. Rusya'nın temsilcisi Lulia Pugovinka'ya da 3: 2 galip gelen Sidelya, Avrupa'nın ilk sekiz yarışmacısı sıralamasında yer alarak tarihi bir zafer elde etti. Madalya mücadelesinde Sidelya, Avrupa şampiyonluğunu elde eden Romanya'dan Mei Rosu Bianca ile karşı karşıya geldi. Büyük tartışmalara yol açan maçta yarışmacımız rakibine 3: 2 mağlup oldu.

Bulgaristan milli masa tenisi takımı dahilinde Sidelya Mutlu'nun zaferi, gerek doğup büyüdüğü Ardino kasabasında gerekse tüm ülkede büyük sevinç yarattı. Sidelya Mutlu'nun kişisel antrenörü Beyhan Emin, onun zaferi karşısında karışık duygular içinde olduğunu dile getirdi.

Beyhan Emin, "Memnunum ama biraz da üzüldüm. Maç boyunca Sidelya'nın Avrupa şampiyonu olacağına inandım. Eminim, Sidelya Romen May Rosu Bianca'yı yenseydi, bu Avrupa şampiyonasını kazanacaktı. Sidelya'nın Avrupa'nın ilk sekiz yarışmacısı sıralamasında yer alması Bulgaristan için büyük bir zaferdir" dedi. Beyhan Emin, milli masa tenisi takımının başantrenörü Asen Asenov'a ve Bulgaristan Masa Tenisi Federasyonu'nun tüm yöneticilerine Sidelya Mutlu'ya güvenoyu vermelerinden dolayı en kalbi teşekkürlerini sundu.


DİĞER HABERLER