Şinasi Süleyman'a yönelik saldırı, belediye eczanesiyle ilgili bir anlaşmazlıktan kaynaklanıyorPerşembe, 17 Kasım 2022

Şinasi Süleyman'a yönelik saldırı, belediye eczanesiyle ilgili bir anlaşmazlıktan kaynaklanıyor

Bugün Kırcaali Bölge Savcılığı’na bağlı Momçilgrad (Mestanlı) İlçe Savcılığı’nda soruşturmayı yürüten savcı Emel Aleksandrov'un basın mensuplarına yaptığı açıklamadan sonra Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman'a yönelik saldırının temelinde belediye eczanesiyle ilgili bir anlaşmazlık yarattığı, siyasi saiklerle işlenmediği netleşti. Saldırının faili Dolno Kapinovo köyünden bir eczacıdır. Savcılığa göre, 10 yıl önce yapılan belediye eczane hizmet alım ihalesini kazanamayan bu şahıs, bundan Belediye Başkanısuçluyor. Olayın çıkış nedeni olan ticari bir mekan üzerindeki anlaşmazlık 10 yıldır sürüyor.

Eczacı, Kirkovo'nun merkezine Yılbaşı süslerinin takılmasına yönelik çalışmaları inceleme sırasında Şinasi Süleyman'a saldırdı. Birkaç süs küresinin kırılmasından dolayı Belediye Başkanı saldırgana bunların onun işi olup olmadığını sordu. Cevap yerine İngiliz anahtarıyla 10 darbe aldı. Belediye Başkanı muayene edildi, ancak yaralarına rağmen bugün işinin başındadır. Olayla ilişkin adli tıp raporu hazırlanmasını istedi.

Saldırgan hakkında adli psikiyatrik rapor hazırlanması istendi. Şimdilik 24 saat gözaltında tutuluyor. Akli dengesi yerinde  ise tedbir 72 saat uzatılacak. Görgü tanıkları zihinsel sorunları olduğunu iddia ediyor, ancak muayene sonuçları bekleniyor. Akli dengesi yerinde  ise  2 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Şimdiye kadar eczacı sorgulanamadı. Sekiz görgü tanığının ifadesi alındı. Daha fazla tanık aranıyor. Onların ortak görüşü, failin akli dengesi yerinde  olduğu yönündedir. Dolno Kapinovo köyündeki komşuları ise karşıt görüştedir. Eczacının son aylarda içine kapanık, asosyal hale geldiğini iddia ediyorlar.

Soruşturma için kamera görüntüleri kullanılacak.

Georgi KULOV


DİĞER HABERLER