Şiroko Pole’den Ömer ve Merdiye Hasan çifti, 70. evlilik yıl dönümünü kutladılarSalı, 23 Ağustos 2022

Şiroko Pole’den Ömer ve Merdiye Hasan çifti, 70. evlilik yıl dönümünü kutladılar

Kırcaali'nin Şiroko Pole (Sürmenler) köyünden Ömer ve Merdiye Hasan çifti, aile hayatlarının 70. yılını kutladılar. Ömer Dede ve Merdiye Nine, evlilik yıl dönümlerini kutlamak için hafta sonu Studen Kladenets (Soğukpınar) Barajı kıyısında bulunan bir mekanda yakından uzaktan gelen akrabaları ve dostlarıyla bir araya geldiler. Yıl dönümü kutlama sofrasında yaşlı çift, iki oğulları Ridvan ve Hasan, kızları Ferdiye, damatları Recep, gelinleri, torunları ve torun çocuklarıyla bir araya geldiler.

Ömer Dede ve Merdiye Nine’nin aile hayatının büyük başlangıcının temelleri 1952'de atıldı. 92 yaşındaki Ömer Dede o zaman 22 yaşındaydı, askerlikten yeni dönmüştü, 88 yaşındaki Merdiye Nine ise sadece 18 yaşındaydı.

Ömer Dede, 1930 yılında Svatbare (Düğüncüler) köyünde dünyaya geldi. 18 yaşındayken Şiroko Pole'deki ilkokula öğretmen olarak atandı. Merdiye Nine ile  tanıştı ve 1952 baharında evlendiler. Ömer Dede iyi bir öğretmen olmasına rağmen öğretmenlik mesleğini bırakıp yerel Veteriner İşleri Servisi’nde veteriner sağlık teknisyeni olarak çalışmaya başladı. Merdiye Nine onlarca yıldır tütün çiftçisiydi.

Hazır bulunanlar, Ömer Dede ve Merdiye Nine'ye her şeyden önce sağlıklı ve mutlu olmalarını ve 75. evlilik yıl dönümü kutlamasına da kendilerini davet etmeleri için en içten dileklerde bulundular.  


DİĞER HABERLER