Siyasetçiler, Tsvetanov'un emriyle yasadışı olarak dinlenmişPerşembe, 28 Mart 2013

Siyasetçiler, Tsvetanov'un emriyle yasadışı olarak dinlenmişBulgar Sosyalist Partisi Genel Başkanı Sergey Stanişev, düzenlediği basın toplantısında Tsvetan Tsvetanov'un önderliğinde 2009 yılından bu yana, birçok siyasetçinin, işadamının, hakimin, topluma mal olmuş kişilerin ve protestocuların düzensiz ve yasadışı olarak dinlendiği ile ilgili, resmi postasına belgelerin geldiğini açıkladı. "Eğer bu doğruysa, Bulgaristan sınırlarını aşacak olan, korkunç bir skandal söz konusu" dedi.

Gelen bilgilere göre, eski Cumhurbaşkanı Pırvanov "ABV'nin" kuruluşu sırasında, şimdiki Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev geçici hükümetin oluşturulması döneminde, İvan Kostov Tsvetanov'u eleştirdiği dönemde, Ahmed Doğan "Tsankov kamık" soruşturması sırasında ve Volen Siderov ise GERB'e karşı cephe aldıktan sonra dinlenilmiş.

Eski Maliye Bakanı Simeon Dyankov dönem, dönem, Sergey Stanişev'in kendisi birkaç defa, Kristalina Georgieva ise Bulgaristan ziyaretleri sırasında dinlenilmiş. Vicdansız tekniklerin diğer kurbanları ise Neli Kutskova, İvo Prokopiev, Grişa Gançev, Tsvetelina Borislavova ve Georgi Gergov olmuş.

Sergey Stanişev konu hakkında Başsavcıya bilgi sunacağını bildirdi.


DİĞER HABERLER