SLİVEN BELEDİYE BAŞKANI LEÇKOV GÖREVİNDEN ALINDIÇarşamba, 21 Nisan 2010

SLİVEN BELEDİYE BAŞKANI LEÇKOV GÖREVİNDEN ALINDI Sliven Bölge Mahkemesi tarafından yapılan açıklamada, hakkında Bulgaristan Ceza Kanunu'nun 4 ayrı maddesine dayalı, 7 ayrı suç duyurusu bulunan Leçkov'un tarafsız olarak yargılanabilmesi ve olası suçunun tespit edilebilmesi için, belediye başkanlığı görevine son verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Son olarak aşırı hız yapması sonrası trafik polisleriyle kavga eden ve sonra da ehliyetsiz olarak olay yerinden kaçan Leçkov, daha sonda da polislerin kendisinden özür dilemelerini istemişti.

Bulgaristan'ı dünya dördüncülüğüne kadar yükselten 1994 kupasında milli futbol takımında yer alan Leçkov, Beşiktaş futbol takımında da oynamıştı. Memleketi olan Sliven kentinde iki kez üst üste belediye başkanı seçilen Leçkov'un görev suiistimalleri ve karıştığı skandalları konu alan haberler sıklıkla basında yer alıyor.

Leçkov, açıklanan mahkeme kararı ile ilgili basına yaptığı yorumda, ''İçim rahat. Suçsuz ve temizim. Adalet sistemi adilse, yakında görevime geri döneceğim'' dedi.


DİĞER HABERLER