Sofya-Antalya hattında uçak seferleri başladıSalı, 12 Eylül 2023

Sofya-Antalya hattında uçak seferleri başladı

Sofya-Antalya hattında ilk uçuşu gerçekleştiren uçak su takıyla karşılandı. Uçuşlar haftada iki kez, Salı ve Cuma günleri gerçekleşecek ve 2 Ocak'a kadar sürecek. Yeniden başlamaları yaz sezonunun başladığı Mayıs 2024'ün başında planlanıyor.

Hatta hizmet verecek olan SunExpress havayolu şirketi, şu ana kadar sadece charter uçuşlar gerçekleştiriyordu. 1989 yılında Lufthansa ve Türk Hava Yolları'nın (THY) ortak girişimi olarak kurulan SunExpress, Avrupa'nın çeşitli şehirleri ile Türkiye arasında çok sayıda doğrudan bağlantı sunma konusunda uzmanlaşmıştır.

Sofya Havalimanı işletmecisi SOF Connect Genel Müdürü Jesus Cabayero, “SunExpress'in Sofya Havalimanı'ndan Antalya'ya sezonluk seferler başlatma kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Onlar sayesinde Bulgaristan vatandaşları, Türk Rivierası'nın eşsiz deneyiminin tadını çıkarma fırsatına sahip olacaklar” diye vurguladı.

Antalya'ya gidiş-dönüş uçuşlar, Bulgarların daha fazla Türk şehrine ulaşması için ikinci bir fırsattır. Diğer seçenek ise her gün 2 ile 3 uçuşun olduğu İstanbul üzerinden oraya gitmektir. Bu seferler, Türkiye'nin ulusal  hava yolu şirketi tarafından gerçekleştiriliyor.

Foto:AA


DİĞER HABERLER