SOFYA YAKININDA BİR TÜRK VATANDAŞI GASP EDİLDİPazartesi, 14 Aralık 2009

SOFYA YAKININDA BİR TÜRK VATANDAŞI  GASP EDİLDİ   Avrupa'da çalışan Türk işçilerinin karayolu ile gelişlerinde geçtikleri Bulgaristan'dan otobanı yine ‘korku yolu' oldu.

Türkiye'ye gelen Türk işçi ailesini kendilerine polis görüntüsü vererek gasp eden 2 soyguncudan 1'i Bulgar polisi ile girdiği çatışmada öldürüldü.
Bulgaristan İçişleri Bakanlığı yetkilileri, başkent Sofya'yı geçtikten sonra 40 kilometre uzaklıktaki Vakarel Kasabası Sapağı yakınlarında Türkiye'ye doğru gelen Türk işçisinin kullandığı otomobili otobanda polis tepe lambası olan siyah renkli bir araç tarafından durduruldu. Otomobilden inen ellerinde otomatik silah bulunan, üzerinde polis kıyafeti olan 2 soyguncu aracında tek başına seyahat eden sürücüyü aşağı indirerek değerli eşyalarını aldıktan sonra kelepçeleyerek bıraktı.
Sofya otoyolunda devriye görevi yapan resmi plakalı polis ekipleri durumu fark edince soygunculara müdahale etmek isteyince ateşle karşılık verdi. Bunun üzerine polis ve soyguncular arasında çatışma çıktı. Çatışmada soygunculardan 1'i öldürülürken diğeri kaçtı.
İçişleri Bakanlığı yetkilileri öldürülen soyguncunun 38 yaşındaki Dimitar Mitrev olduğunu, patlayıcı, ruhsatsız silah bulundurmak, uyuşturucu taşıma suçlarından sabıkalı olduğunun anlaşıldığını açıkladı. Havanın karanlık olmasından yararlanarak kaçan ve kimliği belirlenen diğer soyguncunun yakalanması için operasyonlar sürüyor. Olay yerinde bırakılan otomobilde yapılan aramada 2 otomatik silah, 2 telsiz, kurşun geçirmez çelik yelek ve kar maskeleri bulundu.
Soyguncuların saldırısına uğrayan Avrupa'daki Türkler'in sağlık durumun iyi olduğu bildirildi. İçişleri Bakanı Tzvetan Tzvetanov olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Daha önce aynı bölgede 2 Türk'ün araçları soyularak araçları kundaklanmıştı.


DİĞER HABERLER