Sofya’da geleneksel Dinler Bayramı Etkinliği yapıldıPazartesi, 16 Mayıs 2022

Sofya’da geleneksel Dinler Bayramı Etkinliği yapıldı

Sofya’da her yıl geleneksel olarak yapılan Dinler Bayramı Etkinliği, başkentteki kültürel ve dini çeşitliliği ve karşılıklı anlayışı bir kez daha ortaya çıkardı.

Etkinlik programında yer alan sergiler, Sofya şehir merkezindeki "Hoşgörü Dörtgeni" olarak adlandırılan meydanda bulunan dört dinin ibadet yerlerine ziyaretler ve ülkedeki temel dini toplulukların temsilcilerinin katıldığı bir konser, farklı dini inançlara sahip insanların kültür ve geleneklerini sergiledi.

Bulgaristan Dini Cemaatler Şurası (NSROB) tarafından düzenlenen Dinler Bayramı Etkinliği programında özel konuk olarak sahne alan Kırcaali Ömer Lütfi Halk Kültür Evi’nin çatısı altındaki Kırcaali Folklor Ekibi, Rumeli halk oyunları ve türküleri gösterisi sundu.

Largoto olarak bilinen Serdika Antik Kültür Kompleksi’nde düzenlenen konser programına katılan resmi konuklar arasında Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet, Sofya Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, Bulgaristan Ayrımcılığa Karşı Mücadele Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Anna Cumalieva, Cumhurbaşkanlığı Eğitim, Kültür ve Maneviyattan Sorumlu Sekreter Doç. Dr. Plamen Slavov, ABD'nin Sofya Büyükelçisi Hero Mustafa'nın yanı sıra Bulgaristan'daki belli başlı dinlerin temsilcileri yer aldılar.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER