Sofya'da silahlı çatışmaSalı, 29 Ocak 2013

Sofya'da silahlı çatışmaBulgaristan'da başkent Sofya'nın adalet sarayı önünde çıkan silahlı çatışmada iki kişi yaralanırken, yaralananlar arasında ülkenin yeraltı dünyasının en ünlü isimlerinden birinin de olduğu iddia edildi.

Sofya'daki adalet binasının önünde çıkan silahlı çatışmada 2 kişi yaralanırken, Bulgaristan Ulusal Radyosu (BNR) yaralı kişilerden birinin ülkenin yeraltı dünyasının en ünlü isimlerinden Zlatomir İvanov olduğunu ileri sürdü.

İvanov'un bacağına ve kasıklarına 4 kurşun isabet ettiği bildirilirken, İvanou'un özel korumasının ise bacağından yaralandığı kaydedildi.

Olayda yaralanan İvanov ve korumasının Sofya'nın Pirogov Acil Yardım Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alındığı belirtildi.

Kimliği henüz belirlenemeyen ve olay yerinden kaçmayı başaran saldırganın, adalet sarayı karşısındaki binanın son katına kaçtığı ve binada çıkarttığı bildirildi.

Uyuşturucu kaçakçılığının yanı sıra çok sayıda cinayet suçlaması ile yargılanan Zlatomir İvanov'un, daha önce çarptırıldığı 8 yıl hapis cezasına itiraz etmek üzere Sofya İstinaf Mahkemesi'nin duruşmasına katılmak için adalet sarayına girdiği esnada vurulduğu bildirildi.

Zlatomir İvanov, Devlet Milli Güvenlik Ajansı'nın (DANS) düzenlediği bir operasyonda 7 Şubat 2009 tarihinde gözaltına alınmıştı.

Geçmişte güvenlik servislerinde komando olan İvanov, bu görevden ayrıldıktan sonra ülkenin yeraltı dünyasının en ünlü isimlerinden biri olarak gösteriliyor.


DİĞER HABERLER