Stremtsi güreşçileri Sliven'de düzenlenen Bulgaristan Şampiyonasından dört madalya ile döndüSalı, 15 Şubat 2011

Stremtsi güreşçileri Sliven'de düzenlenen Bulgaristan Şampiyonasından dört madalya ile döndüSliven'de düzenlenen Bulgaristan Çocuklar Serbest Güreş Şampiyonasına katılan Stremtsi "Krepost" Kulübünün dört güreşçisi dört madalya kazandı. 15 yaş gurubuna kadar çocuklardan ikisi Bulgaristan şampiyonu oldu, diğerleri bronz madalya kazandı.

32 kiloda Serkan Sezgin ve 35 kiloda güreşen Bayram Mümün Bulgaristan Şampiyonu olurken, yine 35'de Birnur Mustafa ve 42 kiloda ter döken Musa Faik bronz madalyayla yetinmek zorunda kaldılar. 38 kiloda güreşen ve takım çalıştırıcısı Aydın Rufat tarafından altın madalya alacak derecede hazırlanan Mustafa Mustafa, müsabakaya çıkmaya 10 saniye kala sözda sağlık sorunlarından dolayı diskalifiye edildi. Gazetemize bir açıklama yapan Aydın Rufat Hoca, "Pehlivanlık yürek, bilek ve zeka işidir. Bir güreşçinin minder dışında yenilmesi insanın, hele hele bir çalıştırıcının kolay kolay kabul edebileceği bir durum değildir. Mustafa da diğer pehlivanlarımız gibi bu turnuvaya çok iyi hazırlanarak geldi, ama güreş bile yapamadı. Bu olay başa gelince, Serkan ve Bayramın şampiyonluklarına dolu dolu sevinemedim" diye konuştu. 15 günlük hastalıktan sonra turnuvaya birkaç gün kala toparlanan Bayram Mümünün sırtı ise 2 yıldır mindere değimiyor!

Kulüp Başkanı Velahtin Veli, Stremtsi güreşçilerinin çok iyi bir temsil gerçekleştirdiklerini söyledi. Ülkede Stremtsi güreş kulübü hakkında saygı ile konuşulduğunu belirtti. Sayın Veli, şampiyonada 42 takımın yer aldığını ve rekabetin büyük olduğunu açıkladı.
Son yıllarda "Krepost" Güreş Kulübünün gösterdiği başarılar sayesinde Kırcaali'de Mart ayının başında Bulgaristan Çocuklar Serbest Güreş Şampiyonasına ev sahipliği yapacaktır.


DİĞER HABERLER