Stremtsi "Krepost" Güreş Kulübü'nün yıldız takımı, Sliven'de ulusal şampiyonaya katılacakCuma, 22 Şubat 2013

Stremtsi Dün antrenman sonrası Stremtsi (Göklemezler) Krepost Güreş Spor Kulübü Antrenörü Aydın Rufat, 23-24 Şubat 2013 tarihlerinde düzenlenecek Bulgaristan Yıldızlar Güreş Şampiyonası'na katılmak üzere bugün Sliven'e hareket edeceklerini bildirdi. En küçük sıklette 32 kilo Serdar Ali, Faris Mustafa 38 kilo, Durgut Behçet 47 kilo, Basri Adem 53 kilo, Sevdar Özkan 53 kilo, Can Ahmet 66 kilo ve Tasim Birol artı 85 kilo sıkletlerinde yarışacaklar. Güreş şampiyonasına ülke genelinden yaklaşık 50 takımdan 260'a yakın sporcunun katılması bekleniyor.

Aydın Rufat, Sliven'de yarışacak çocukların iki hafta önce Haskovo'da güreş spor okulu takımıyla yaptıkları dostluk maçında gösterdikleri iyi performanstan dolayı bu şampiyonada da başarılı olacaklarına inandığını ve onlara güvendiğini paylaştı. Haskovo'da yapılan 23 güreş müsabakasından 22'sini kazandıklarını kaydetti.

Kaybedilen maçta en küçük sıklette 32 kiloda Serdar Ali'nin rakibinin bir üst 38 kilo sıkletinde olduğu belirtti.
Geçen yıl katıldıkları Sliven Bulgaristan Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nda 42 kiloda Serkan Ali'nin şampiyon, 47 kiloda Sevdar Özkan'ın ise üçüncülüğü elde ettiğini hatırlattı.

Şimdi Serkan Ali, Sofya Levski Güreş Spor Kulübü'nde oynuyor. Sayın Aydın Rufat, bu defa da Sevdar Özkan'ın rahat final yapacağını umuyor.

Bu şampiyonadan sonra aynı çocuklar, Gılıbovo kentinde düzenlenen geleneksel Uluslararası Güreş Turnuvası'na katılmak için hazırlıklara başlayacaklar.
15 Mart 2013 tarihinde "Krepost" Güreş Kulübü'nde oynayan minikler de Sliven'de yapılacak Bulgaristan Minikler Güreş Şampiyonası'na katılacaklar.


DİĞER HABERLER