STREMTSİLİ GÜREŞÇİLER YİNE BÜYÜK BAŞARI GÖSTERDİLERÇarşamba, 08 Aralık 2010

STREMTSİLİ GÜREŞÇİLER YİNE BÜYÜK BAŞARI GÖSTERDİLERDimitrovgrad şehrinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası 11-13 yaş grubu çocuk serbest güreş turnuvasına Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Moldova ve Türkiye'den toplam 222 minik güreşçi katıldı. Bulgaristan'dan katılan takımlar arasında Kırcaali Belediyesi'nin Stremtsi köyü ve Başkanlığını iş adamı Velatin Veli'nin yaptığı "Krepost" Spor Kulübü güreşçileri de yer aldı. 11 yaş kategorisinde 27 kiloda güreşen Mustafa Faik finalde Yanbollu rakibi Mehmet Mehmet'i galip ederek göğsünü altın madalya ile süsledi. Emre Murat 32 kilo sıkletten yarı finalde Moldovalı Georgi Nedov'a yenilerek üçüncü oldu. 38 kilo sıklette Mert Ramadan da Moldovalı Pyotır Karaseniye yenildi ve gümüş madalyayı aldı. Büyüklerde (13 yaş) 53 kilo sıklette aynı takımdan (Krepost) Tasim Hüseyin finalde altın madalyayı Varnalı İvelin İvanov'a kaptırdı ve ikinciliği elde etti.
Turnuva'dan bronz madalya ile daha Serkan Ali, Mustafa Mehmet ve Musa Faik döndüler. Takım olarak, ev sahibinden (Dimitrovgrad) sonar ikinciliği kazandılar.
Krepost spor kulübü antrenörü Aydın Rufat takımın Türnuvadaki elde ettikleri başarılardan memnun olduğunu belirtti. Gel gelelim bazı hakemlerin tutumundan memnun olmadığını, onları ev sahibi takım lehine saklı kapaklı çalıştıklarını söylemekten çekinmedi. Böylelikle de iki madalya daha kaybettiklerini üzüntüyle belirtti.


DİĞER HABERLER