Şumen'de Kutlu doğum haftası kutlandıÇarşamba, 25 Nisan 2012

Şumen'de Kutlu doğum haftası kutlandıBu hafta Kutlu doğum haftası hasebiyle Şumen'de Kutlu Doğum programı tertip edildi. Kutlu Doğum programına Deliormanın farklı yerlerinden çok sayıda Müslüman katıldı. Programa Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevellit Heyet II. Başkanı Mazhar Bilgin, Türkiye'nin Burgas Başkonsolosu Cem Ulusoy ve Bölge Müftüleri de teşrif ettiler.

Programa katılan bu özel misafirler programın farklı bölümlerinde konuşmalar yaptılar. Bu konuşmaların ana hedefi Genellikle Hz Muhammed (s.a.v) olurken, programı izleyen Müslümanlara da dinine bağlı ve düzgün bir nesil yetiştirmek adına çocuklarını İmam Hatip liselerine göndermeleri konusunda çağrılarda da bulunuldu. Kutlu Doğum programında Şumnu İlahiyat Lisesi öğrencileri ilahilerle ve şiirlerle katıldılar ve programa katılan misafirlere huzur dolu anlar yaşattılar. Programda, katılan misafirlere Peygamber Efendimizin bir Müslüman'ın hayatındaki öneminin belirtildiği vaaz yapıldı.

Geçen sene olduğu gibi Kutlu Doğum programı bu sene de Otel Şumen'in konferans salonunda tertip edildi. Özellikle salonun böyle bir organizasyon için küçük olması nedeniyle programı izleyen çok sayıda kişi kendilerine oturacak yer bulamadıkları için programı ayakta izlemek zorunda kaldılar. Her ne kadar salonun tıklım tıklım dolması ayakta kalanlara zor anlar yaşatsa da, katılımın fazla olması sevindiriciydi. Ayrıca bu yılki Kutlu Doğum programına geçen yıla nazaran daha fazla gencin katılması dikkatlerden kaçmadı. Bu güzel organizasyon ilahiler, kuran ve şiirler okunarak sona erdi. Programın sonunda ise hayırsever vatandaşlar programa katılanlara yiyecek ve meşrubat dağıttılar.


DİĞER HABERLER