Sunay Hasan, Türkiye'de bir dizi temaslarda bulunduÇarşamba, 26 Haziran 2019

Sunay Hasan, Türkiye'de bir dizi temaslarda bulunduMomçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı Sunay Hasan, Bursa'nın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan BAL-GÖÇ temsilcileriyle gerçekleştirdiği görüşmede gelecekte işbirliği yapılması ve ortak projelerin gerçekleştirilmesi konuları ele alındı. Görüşmede Bursa Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk ve derneğin yönetiminde yer alan başka temsilciler, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Bursa Temsilcisi Taner Çauş, Belediye Meclis Başkanı Ömer Hüseyin, Belediye Başkan Yardımcısı Aliye İbrahim ve HÖH Gençlik Kolları İlçe Başkanı Ersin Ömer de hazır bulundular.

Sunay Hasan, "Görüşme yararlıydı. Son yıllarda ortaya çıkan çeşitli konularda pozisyonumuzu netleştirdik. Bursa BAL-GÖÇ Genel Başkanı Veli Öztürk ile ortak temas noktaları bulduk. BAL-GÖÇ ile ilişkimizin geleceği olduğuna ikna oldum, ama bu her iki tarafın da iyi niyetine bağlıdır" diye kaydetti.

BAL-GÖÇ temsilcilerinden başka Belediye Başkanı, Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile de görüştü. Görüşmede Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde kurulan dünya halterinin efsanesi Naim Süleymanoğlu'nın adını taşıyacak Mestanlılar Kültür ve Bilgi Merkezi'nde yürütülecek faaliyetlerle ilgili ayrıntılar ele alındı.

Sunay Hasan ayrıca Bursa Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile de görüşme yaptı. Görüşmede iki belediyenin kardeş şehir olması konuşuldu. Nilüfer ve Mudanya belediye başkanları ile yapılan görüşmelerde Hasan Öztürk ve Taner Çauş da hazır bulundular.


DİĞER HABERLER