T.C. FİLİBE BAŞKONSOLOSU CÜNEYT YAVUZCAN,"ÖMER LÜTFİ" KÜLTÜR DERNEĞİ'Nİ ZİYARET ETTİÇarşamba, 25 Ağustos 2010

T.C. FİLİBE BAŞKONSOLOSU CÜNEYT YAVUZCAN,T.C. Filibe Başkonsolosu Sayın Cüneyt Yavuzcan, 23. 08. 2010 tarihinde Kırcaali "Ömer Lütfi" Kültür Derneğini ziyaret etti. Her zaman olduğu gibi, Dernek Müdürü Müzekki Ahmet ile dostane bir hava içinde karşılaştılar.

Görüşmede, Kırcaali ve Rodoplarda Türk kültürünün daha da gelişmesi için yeni yöntemler aranıp gerçekleştirilmesinde hemfikir oldular.

Her gelişinde eli boş olmayan Sayın Yavuzcan, hediyelik getirdiği değerli kitaplar yanı sıra, bu defasına, daha da değerli, ölümsüz Atatürk'ün yağlı boya bir portresini Dernek Müdürü M. Ahmet'e hediye etti.

Görüşme esnasında, "Recep Küpçü" Edebiyat Kulübü Başkanı Durhan Ali yakında basından çıkan üçüncü şiir kitabı "Sonbahar Rüzgârı" eserinden bir nüshasını Başkonsolos'a sundu. Bu vesile ile Sayın Yavuzcan şunları belirtti: "Çok güzel bir eser. Burada Türk kültürünün ve edebiyatının tanıtılması için bu tür çalışmaların büyük katkısı var. Hem yazarlarımızın eserlerini kaleme almaları, hem de halkımızın bu eserleri satın alarak ve okuyarak buna destek vermeleri çok önemli. Durhan Ali kardeşimizin üçüncü kitabı hayırlı uğurlu olsun. "


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER