Tekirdağ Belediye Başkanı Dalgıç Bulgaristan'da Bir Dizi Ziyaret ve İncelemelerde BulunduÇarşamba, 26 Haziran 2013

Tekirdağ Belediye Başkanı Dalgıç Bulgaristan'da Bir Dizi Ziyaret ve İncelemelerde BulunduTekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent'in işbirliği programı çerçevesinde Bulgaristan'da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Bulgaristan temaslarında ilk olarak Sliven'e giden Başkan Dalgıç, burada Belediye Başkanı Kolyo Milev ve Başkan Yardımcısı İvan Slavov ile görüştü. Daha sonra Sliven'de yeni yapılan motokros pistinin açılışına katıldı ve motokros yarışlarını izledi.

Filibe kentinde de temaslarda bulunan Başkan Dalgıç, Kuklen Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve çinko, kurşun, bakır ve altın üreten bir fabrikada incelemelerde bulundu, Fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Nikola Dobrev ve Genel Müdürü Rumen Tsornev ile görüşerek fikir alışverişinde bulundu.

Bulgaristan programı çerçevesinde Pırvomay Belediyesi'ne bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Dalgıç, Strma Sanayi Bölgesi'ni de ziyaret etti ve Yönetim Kurulu Başkanı Plamen Pancev ile görüşerek fikir alışverişinde bulundu. Bulgaristan temaslarının son derece faydalı geçtiğini belirten Başkan Dalgıç, "Bulgaristan'da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunduk. İşadamlarıyla bir araya geldik ve ticari ilişkileri değerlendirdik. İlişkilerin geliştirilmesi adına önemli çalışmalar yaptık" dedi.

Temaslarında yerel bir televizyon kanalına bir röportajda veren Başkan Dalgıç'a ziyaretlerinde Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Levent Gündoğdu da eşlik etti.


DİĞER HABERLER