Tekirdağ Belediye Başkanı Dalgıç, Romanya Ve Bulgaristan’ı Ziyaret EttiSalı, 27 Ağustos 2013

Tekirdağ Belediye Başkanı Dalgıç, Romanya Ve Bulgaristan’ı Ziyaret EttiTekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Romanya ve Bulgaristan'da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

Başkan Adem Dalgıç, yaptığı açıklamada, Romanya'nın Tekirgöl şehrinde kutlanan festivale katıldıklarını belirtti. Dalgıç, 'Başta Tekirgöl Belediye Başkanı Adrian Viorel Stan olmak üzere Tekirgöl halkından sıcak ve samimi bir ilgi gördük. Tekirgöl heyeti ile ortak projeleri masaya yatırdık. Hem Tekirgöl hem de Tekirdağ'da kardeş şehir köşesinin açılmasını kararlaştırdık. İki kent arasındaki ilişkileri geliştirme adına önemli çalışmalara imza attık." dedi.

Daha sonra Bulgaristan'a geçen Başkan Dalgıç, burada Pomorie ve Varna şehirlerinde de temaslarda bulundu. Pomorie Belediye Başkanı İvan Aleksiev ve Varna Belediye Başkanı Hristo Bozov ile görüşmelerde bulunan Dalgıç, 'Varna ve Pomorie'de de temaslarımız oldu. Yörenin iş adamları ile bir araya geldik. Son derece faydalı bir gezi oldu. İşbirliği çalışmalarını daha da ileriye taşıma adına önemli adımlar attık." diye konuştu. Başkan Dalgıç'a, temaslarında, belediye meclis üyeleri Levent Gündoğdu ve Ercan Kısa da eşlik etti.


DİĞER HABERLER