Teklas çalışanları, kaza riski yüksek kavşakta güvenliğin artırılmasını istediCuma, 31 Ağustos 2018

Teklas çalışanları, kaza riski yüksek kavşakta güvenliğin artırılmasını istediKırcaali Valiliğinden verilen bilgiye göre Vali Nikola Çanev, Teklas Bulgaristan Şirketi çalışanlarına karşı trafik kazalarının yoğunlaştığı ve kısa bir süre önce fabrikada çalışan bir bayanın trafik kazasına kurban gittiği Gluhar (Sağırlar) köyü kavşağında yol güvenliğinin artırılmasına yönelik gerekenin yapılması taahhüdünü üstlendi.

Dün şirketin temsilcileri Çanev'e 2500 işçi ve görevlinin imzaladığı bir toplu dilekçe sundular. Teklas çalışanları, risk bölgesine trafik ışıkları monte edilmesini ısrar ettiler. Protestocular, sundukları dilekçede, "Üç vardiya halinde çalışıyoruz ve ortalama 300 araba ve 20 otobüsle hareket ediyoruz. Civar köylerin sakinleri de bu yolu kullanıyorlar, güzergahı Makas Sınır Kapısı'ndan geçen uluslararası ulaştırma koridorunun bir parçası olan yolu kullanan sürücüler hız sınırını dikkate almıyorlar" diyorlar.

Dilekçenin sunulmasının hemen ardından Vali, Karayolları Kırcaali İl Müdürü Müh. İvan Gavazov ile birlikte risk bölgede incelemelerde bulundu ve Teklas Bulgaristan Şirketi İcra Müdür Vekili Georgi Georgiev ile görüşme gerçekleştirdi.

Çanev, "Kavşakta trafik kazası riskini en aza indirmek için elimizden geleni yapacağız. Yoğun trafik nedeniyle bölgeye trafik ışıkları monte edilmesi veya dönel kavşak inşa edilmesinin uygun olup olmadığına dair görüş almak için yol emniyeti yetkililerine başvuracağım. İlk etapta sürücüleri disipline sokmak için gözetim kameraları monte edilebilir ve trafik işaretlemesi yapılabilir. Öte yandan fabrika çalışanları trafiği hafifletmek için özel araçların kullanımını sınırlayabilirler" diye kaydetti.


DİĞER HABERLER