Teklas Fabrikası'nda bir işçi kaza sonucu hayatını kaybettiÇarşamba, 29 Ocak 2014

Teklas Fabrikası'nda bir işçi kaza sonucu hayatını kaybetti  Kırcaali İş Müfettişliği Müdürü Ömer Hüseyin, bugün 45 yaşında bir işçinin iş yerinde meydana gelen iş kazasında hayatını kaybettiğini bildirdi. Olayın bu sabah saat 9.00'da Kırcaali-Momçilgrad yolu boyunda bulunan Teklas Fabrikası'nda yaşandığı açıklandı.

Hemen polis ve Acil Yardım Merkezi'nin arandığı ve olay yerine gelen polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Ambulansın kaza yerine saat 9.13'te geldiği ve sağlık ekibinin sadece ölümü tespit ettikleri belirtildi.

Fabrikada çalışanlardan biri, işçinin iş güvenliği önlemlerine uymadığını söyledi. Talihsiz işçinin yakın zaman önce İspanya'dan gurbetten döndüğünü ve Teklas Fabrikası'nda 10 gündür çalıştığını paylaştı. İş güvenliğiyle ilgili gerekli bilgi ve talimatların verildiği, ancak onun bunlara uymadığı ifade edildi. Bu sabah saat 9.00'da işçinin çalıştığı makinenin durduğu ve emniyet şeridi ile çevrildiği kaydedildi. İşçinin bu alana girmesinin yasak olmasına rağmen makineyi onarmaya kalkıştığı ve algılayıcının harekete geçmesiyle aracın kendisini ezdiği açıklandı. İş Güvenliği Talimatı'nda belirtildiği gibi işçinin fabrika yönetiminden makineyi onarmaya dair izin istemediği vurgulandı.

Teklas Bulgaristan Şirketi, dünyaca ünlü otomobil şirketleri için kauçuk bileşikleri üreten Kırcaali bölgesinde en büyük şirketlerden biridir.


DİĞER HABERLER