Temizleme girişimine katılma çağrısıÇarşamba, 25 Nisan 2012

Temizleme girişimine katılma çağrısıKrumovgrad /Koşukavak/ Belediye Başkanı Sebihan Mehmet, tüm belediye sınırları içinde yaşayan vatandaşları 12 Mayıs 2012 tarihinde ulusal çapta gerçekleştirilecek olan "Bir Günde Bulgaristan'ı Temizleyelim!" girişimine katılma çağrısında bulundu.

Temizleme çalışmasına katılan herkese belediye tarafından eldiven ve çuvallar sağlayacağı, ayrıca toplanan atıkların taşınmasını yapacağı açıklandı. Devlet birimleri, yerel yönetim çalışanları, kamu kurum ve özel kuruluş ekipleri de girişime katılacağı açıklandı.

Aynı gün Krumovitsa /Burgas/ çayı kıyıları, Vransko köyü yanında kasabanın giriş kısmı, kasaba parkı bölgesi, meslek lisesi yakınındaki eski otopark yeri, "Zapad" ve "Drujba" semtlerinin temizlenmesi planlanmaktadır.

Belediye Başkanı Sebihan Mehmet, "Kasabalarımızın ve köylerimizin yaşam için daha güzel bir yer olmaları adına sizlerle hemfikir olup, hep birlikte hareket etmeye davet ediyorum! Bu girişimin başarılı olması için sizin katılımınız çok büyük önem arz ediyor" diye seçmenlerine seslendi.


DİĞER HABERLER