Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’un başkanlığında bir heyet Kırcaali’yi ziyaret ettiCuma, 09 Haziran 2023

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’un başkanlığında bir heyet Kırcaali’yi ziyaret etti

Edirne Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’un başkanlığında bir heyet Kırcaali’yi ziyaret etti.

Kırcaali Yeni Camide kıldıkları Cuma namazından sonra heyet Bölge Müftülüğünü ziyaret etti. Bölge Müftüsü Basri Eminefendi ile yapılan görüşmede Kırcaali Belediye Başkanı Doç.Dr. Hasan Azis te yer aldı.

Ziyaret ile ilgili Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Kırcaali Haber Gazetesine şunları belirtti: “Sağ olsun, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ile korona döneminden itibaren çok yakın bir ilişkimiz başladı. Özellikle sağlık konusu mevzu bahis olunca Kırcaali devlet hastanesi Müdürü Dr. Çerkezov ile güzel bir iş birliği başlattık. Üniversitemizden hocalar buraya geldiler. Önce korona virüs konusunda neler yapılıyor, nasıl tedavi metotları var,  onlar anlatıldı. Arkadan böbrek hastalıkları uzmanımız yeni hayat biçimiyle nasıl sağlıklı oluruz, tansiyondan nasıl korunuruz.  Bugün de kulak burun boğaz profesörümüz, başhekimimiz, yine Kırcaali’de devlet hastanesinde bir sunum yaptı. Hem hastane yetkilileriyle bir araya gelmiş oluyoruz, hem hastanemizi tanıtmış oluyoruz.

 Aynı anda Sayın Azis Başkanımızın destekleriyle birkaç belediye ziyaretimiz oldu. Dün Madan’a, Smolyan’a gittik, bugün de Mestanlı’ya gittik. Mestanlı İmam-Hatip Okulu’nu ziyaret ettik. Hem Trakya Üniversitesi’ni tanıtmış oluyoruz, hem sağlık imkanlarımızı tanıtmış oluyoruz, hem de şimdi öğrenci alım dönemi başlıyor. Uluslararası öğrencilik anlamında Trakya Üniversitesi oldukça önemli bir mesafe katetti. Toplam 42 500 öğrencimizin 5000’i uluslararası öğrenci. Bulgaristan’dan da oldukça yoğun öğrencimiz var. Eğer arzu eden olursa, onları da üniversitemize davet etmek için buradayız.

 Buradan bir kez daha Başkan Hasan Azis’e, onun değerli heyetine,Dr. Çerkezov’a, bizleri ağırlayan değerli Başkanlarıma şükranlarımı sunuyorum.”

Trakya Üniversitesi'nden gelen heyette ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Trakya Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş’ın ve Dış İlişkiler Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rifat Gürgendereli de yer alıyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER