Tsvetan Tsvetanov: "Türkiye İçişleri Bakanlığı İle Çok Verimli İşbirliğimiz Var"Cuma, 28 Eylül 2012

Tsvetan Tsvetanov: Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Tsvetan Tsvetanov, "Türkiye İçişleri Bakanlığı ile çok verimli işbirliğimiz var" dedi.

Bakan Tsvetanov, Türkiye'ye yapacağı iki günlük ziyaretinin arifesinde Bulgaristan ile Türkiye içişleri bakanlıkları arasındaki ilişkileri AA'ya değerlendirdi.
Pazar günü toplanacak 4. AK Parti Büyük Kongresi'ne konuk olacak Tsvetanov, 29 Eylül Cumartesi günü bir heyetle Türkiye'ye gideceğini söyledi.

Ziyaretinin ilk gününde İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile bir araya geleceğini belirten Tsvetanov, "Türkiye İçişleri Bakanlığı ile çok verimli işbirliğimiz var.

Mevkidaşım Şahin ile yapacağımız görüşme gayri resmi de olsa bu toplantı aramızdaki dostluk ilişkileri ve işbirliğimizin tüm yönlerini değerlendirmek üzere güzel bir fırsat olacak" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Tsvetanov sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bulgaristan ile Türkiye polis teşkilatları arasında operatif düzeyde işbirliğimizin oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. İnsan, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, örgütlü suçlarla ve her türlü suçla mücadelede Türkiye ile birlikte çalışıyoruz."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kongreye davet edilen Tsvetanov, Bulgaristan'da iktidar GERB (Arma) partisi adına Türk ve Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Dulovo ve Kırcaali şehirlerinden yerel parti temsilcilerine de heyetine yer verdiğini açıkladı.


DİĞER HABERLER