Türk Dünyası Bolu'da BuluştuPazartesi, 24 Eylül 2018

Türk Dünyası Bolu'da BuluştuBolu'da „Marka şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali"nde birçok ülke arasında Bulgaristan'da yaşayan Türkleri temsilen Türk Kültür, Sanat ve Etkileşim Derneği'ne (TÜRKSADER) bağlı olan Rodop Esintileri Halk Oyunları Topluluğu da yer aldı. Topluluk en iyi şekilde Bulgaristan'daki yaşayan Türklerin folklorunu ve kültürünü tanıtarak Türk Halk Edebiyatı'nın eşsiz ozanlarından Köroğlu'nu tanıma fırsatı buldu.

TÜRKSADER Başkanı Nuray Yusuf, Kırcaali Haber gazetesine yaptığı açıklamasında şunları söyledi: „Bolu'da 6'ncısı düzenlenen "Marka Şehir Bolu ve Uluslararası Köroğlu Festivali" geniş katılımla gerçekleştirildi. Bolu Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY'un katkılarıyla 14-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Festival`de topluluğumuz Bulgaristan'ı en iyi şekilde temsil ederek, Türkiye'nin yanı sıra Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve Kazakistan gibi ülkelerden gelen Halkoyunları Toplulukları ile tanışıp çok değerli arkadaşlıklar kurdu.
Türk Dünyası'nın ortak değeri olan Köroğlu'nun yiğitliği yan ısıra yeşilin onlarca tonu ile yoğurulmuş tabiatın kalbi denilen Bolu şehri ile tanıştı.
Bu güzel ve başarılı organizasyon için emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. "


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER