Türk Folklor Orkestrası, Ardino'da kliple çektiPazartesi, 27 Temmuz 2015

Türk Folklor Orkestrası, Ardino'da kliple çekti Ardino (Eğridere) Rodopska İskra (Rodop Kıvılcımı) 1921 Halk Toplum Merkezi'nin çatısının altındaki solistliğini Yüksel İsmail'in yaptığı Türk Folklor Orkestrası , "Ardino Yolları" isimli çıkardığı ilk albümünde yer alan "Selverim", "Oy Dağlar" ve "Zilli Maşa" türkülerinin kliplerini çekti. Bir gün süren klip çalışmaları Ardino İlçesinde bulunan Şeytan Köprüsü, Kartal Kayaları Trak Tapınağı, Nilüfer Parkı ve kasabanın merkez kısmı olmak üzere en güzel ve amblematik yerlerde yapıldı. Klipler, Varna Sunrise Müzik Şirketi'nin bir ekibi tarafından çekildi. Video klipler, kameraman ve yönetmen Petır İvanov tarafından çekildi.

Çekimlerden sonra Türk Folklor Orkestrası'nın solisti ve yönetmeni Yüksel İsmail, "Bir hayalimizi gerçekleştirmeyi başardığımızdan dolayı mutluyum. Bizim temel amacımız Türk folklorunu popülarize etmektir" diye ifade etti.

Petır İvanov, "Doğanın güzelliği, sükunet ve huzura hayran kaldık. Ardino orkestrası ile yaptığımız çalışmalardan büyük memnuniyet duyduk" dedi. İvanov, video kliplerin ağustos ayında hazır olacağını ve yayınlamak üzere televizyonlara sunulacağını belirtti.

Ardino Türk Folklor Orkestrası, başlıca Türk folkloru ile uğraşan ülkede az sayıdaki orkestradan biri. Solist Yüksel İsmail, kasabadaki Rodopska İskra (Rodop Kıvılcımı) Halk Toplum Merkezi faaliyetlerinin uzun yıllardır organizatörü ve kurumun yöneticisidir. Onun yönetmenliğinde Ardino Türk Folklor Orkestrası, iyi bir müzik grubu haline gelerek, bölgeden başka tüm ülkede başarılı gösterileriyle ün kazandı.


DİĞER HABERLER