Türk pop müziği yıldızı Hande Yener, Fatih Osman’ın tasarladığı bir kostümle video klip çektiSalı, 28 Haziran 2022

Türk pop müziği yıldızı Hande Yener, Fatih Osman’ın tasarladığı bir kostümle video klip çekti

Faith In Fatih moda markasını oluşturan genç tasarımcı Fatih Osman, moda markasıyla Türk şov dünyasına girmeyi başaran muhtemelen Bulgaristan’dan tek modacıdır. Kırcaali iline bağlı Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı Aydın Osman’ın oğlu olan Fatih, tasarladığı sahne kostümleri ve aksesuarlarının Türkiye'nin en büyük yıldızlarından bazılarının kullandığı birkaç modacıdan biridir. Türk pop müziğinin süper starı Ajda Pekkan, bir yıl önce son müzik projesinin ekibine Fatih’i dahil etmesinin ardından şimdi başka bir müzik yıldızı onun tasarladığı bir sahne kostümünü giydi. Balkanlar'ın moda ikonlarından biri olan Türk diva Hande Yener, son single'ı "Aklımda"nın klip çekimleri sırasında bir görüntüsü için yerli tasarımcıya güvendi. Fatih’i Hande’nin  video klipini çeken ekibine katılmaya davet eden yine güney komşumuzdan bir grup popüler şarkıcı, oyuncu ve modelin kıyafetlerinin seçiminden sorumlu olan Türk stilist Berker Üskü oldu.

Elektro ve modern müzik şarkısı olan “Aklımda” şimdiden müzikseverlerin dikkatini çekmeyi başardı ve 2022 yazının müzikal hitlerinden biri olmayı vaat ediyor. Video klipte Hande, terk edilmiş bir gece kulübünde görünüyor, prodüksiyonun yönetmeni ise rapçı Tepki’dir. Rapçı, Hande'yi anti-ütopik bir dünyadan gelen bir siber uzay oyununun siberpunk kahramanına dönüştüren kişidir.

Fatih Osman, Türk yıldızlarla yaptığı çalışmalardan edindiği izlenimlerini şöyle dile getirdi: “Dört ay önce Hande Yener’in ekibinden bir sahne kostümü önermek için bir çağrı aldığımda bu defa güvenli oynamayıp yaratıcılık açısından yine yaratıcılığın ve cesaretin sınırlarını aşmam gerektiğini biliyordum. Tüm yaratıcı ekibi tarafından anında onaylanan ve arzu edilen bir vizyon sundum. Provalardan sonra şarkıcının bir kerelik sahne çıkışı için harcanmayıp, tam tersine ona layık bir yer şekilde kullanılması gereken bir şey olarak değerlendirilen bir sahne kostümünden bahsediyorum. İşte o zaman ekibi, yeni single şarkının video klibinde vizyonun kullanılmasına karar verdi. Benim gözlemlerime göre, Türk şov dünyasının biraz kapalı olduğu iddiasında gerçeklik payı var ve ben atipik bir örneğim. Ancak işin içine girerseniz kapınız birçok yeni projeye açılır”.

25 yaşındaki tasarımcının yıl sonuna kadar uluslararası iş birlikleri yapılmasına dair başka planları da var, sonbaharda ise moda markasının hayranlarını memnun edecek yeni bir kapsül koleksiyonu sunacak.


DİĞER HABERLER