Türk ressam Semra Ak, Kırcaali'de kişisel sergi açtıÇarşamba, 22 Şubat 2017

Türk ressam Semra Ak, Kırcaali'de kişisel sergi açtı 21 Şubat Uluslararası Anadili Günü Kutlama Etkinliği kapsamında düzenlenen Türkiye'den genç ve yetenekli ressam Semra Ak'ın kişisel sergisi yoğun ilgi gördü.

Semra Ak, Ardino'da (Eğridere) dünyaya geldi. 1989 yılında Zorunlu Göç kapsamında ailesi ile birlikte Türkiye'ye göç etti. İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümünden mezun oldu. Erzurum Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. Şu anda Adıyaman Üniversitesi'nde öğretim görevlisidir ve Ankara Gazi Üniversitesi'nde doktora yapmakta. Ressam evlidir.

Semra, şimdiye kadar Türkiye ve Bulgaristan'da 4 kişisel sergi açtı ve eserleriyle 4 karma sergide yer aldı. Sofya Ulusal Güzel Sanatlar Akademisi'nde eserlerini sergiledi. Ekim ayında yetenekli ressam İtalya'nın sanat kenti Floransa'da düzenlenen Uluslararası Çağdaş Sanat Bienali'nde yer alacak. Ressam, yazın Ardino Belediye Müzesi'nde de sergi açacak.

Semra, kendini resimlerle ifade ettiğini söylüyor. Resimlerinde mevsim çeşitliliği var, eserlerinde çoğunlukla doğayı ve temiz insan ilişkilerini işliyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER