Türkçe Öğretmenlerine Bursa'da Eğitim ProgramıPazartesi, 30 Haziran 2014

Türkçe Öğretmenlerine Bursa'da Eğitim ProgramıBursa Uludağ Üniversitesi, BAL-GÖÇ'ün desteğiyle, Bulgaristan'daki Türkçe öğretmenlerinin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla eğitim vermeye devam ediyor.

Güney Bulgaristan Türkçe Öğretmenleri Derneği ve Kuzey Doğu Bulgaristan Türkçe Öğretmenleri Derneği'nin talebi üzerine 2012 yılında başlayan eğitimler, Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyeleri tarafından veriliyor.

Bu yıl 22 - 27 Haziran tarihleri arasında, Türk Dili ve
Edebiyatı bölümü dersliklerinde eğitim gören Bulgaristan Türkçe öğretmenleri, derslerden kalan zamanlarda da Bursa'nın tarihi ve turistik yerlerini gezip gördüler, Filibeliler Derneği'nin 12. Geleneksel Piknik Şöleni'ne ve BAL-GÖÇ İnegöl şubesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Balkan Şöleni'ne davet edildiler.

Eğitim programına katılan öğretmenler, Üniversitedeki Dr. Şükrü Baştürk'e, Dr. Mustafa Uluocak'a, Ars. Gör. Burcu Kaya'ya ve Arş. Gör. Kadrie Hocaoğlu Hocalarına; Nilüfer Belediye Başkanı Sn. Mustafa Bözbey'e, Yıldırım Belediye Başkanı Sn. İsmail Hakkı Edebali'ye, Bal-Göç Y.K. Üyesi ve Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Selimoğlu'na ve BALGÖÇ Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan'a teşekkürlerini sundular.Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER