Türkiye Büyükelçiliği ve Başmüftülük, Ramazan'da muhtaçlara gıda dağıtacakSalı, 28 Nisan 2020

Türkiye Büyükelçiliği ve Başmüftülük, Ramazan'da muhtaçlara gıda dağıtacakDünya genelinde koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde ilan edilen olağanüstü halin başlangıcından bu yana Türkiye Cumhuriyeti, resmi kurumları, özel sektörü ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla COVID-19 ile mücadelede ülkemize karşı olağanüstü dayanışma gösteriyor. Bu dönemde Bulgaristan'a yapılan yardımların, bağışların ve gerçekleştirilen işbirliği projelerinin toplam tutarı neredeyse yarım milyon levaya ulaşıyor.

Küresel COVID-19 salgını koşullarında Türkiye Cumhuriyeti'nin Bulgaristan'a verdiği aktif destek Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Müslümanlar için mübarek Ramazan ayı sırasında Başmüftülük ve Türkiye'nin Sofya Büyükelçiliği, büyük ölçekli ortak yardım projesi gerçekleştirecek.

Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök, yerel basın mensuplarına yaptığı açıklamada Ramazan'ın sosyal dayanışma ayı olduğunu belirterek Bulgaristan Başmüftülüğü ile birlikte dini aidiyete veya etnik kökenine bakılmaksızın yardıma muhtaç gruplara gıda paketleri sağlanmasına yönelik büyük bir proje gerçekleştireceklerini duyurdu.


DİĞER HABERLER