Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kırcaali Valisi Delçev ile görüştüCumartesi, 31 Temmuz 2021

Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kırcaali Valisi Delçev ile görüştü

Türkiye Cumhuriyeti Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, 29.07.2021 tarihinde Bulgaristan'a gerçekleştirdiği resmi ziyaret programı kapsamında Kırcaali Valisi Daniel Delçev ile bir araya geldi.Görüşmeye Şeref’in ekibinde yer alan Kamu Denetçisi Fatma Benli Yalçın, AB ve Dış İlişkiler Birim Sorumlusu Güniz Ateşve Özel Kalem Müdürü Veysel Şirin’in yanı sıra Ayrımcılığa Karşı Koruma Komisyonu (KZD) Başkanı Doç. Dr. Ana Cumalieva, KZD Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Baki Hüseyinov ve T. C. Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü de katıldılar. 

Vali Delçev, görüşmeden sonra basına yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti'nden gelen konuklarla ikili işbirliği, insan hakları alanında kurumlar arası ortaklığı ve vatandaşların çıkarlarının korunmasına yönelik iyi uygulamaları görüştük” diye bildirdi. 

Vali, “Türkiye Cumhuriyeti Kamu Denetçiliği Kurumu son derece iyi konumlanmış bir kurum olup büyük bir idari otoriteye sahiptir. Meslektaşlarımızın mükemmel çalışması ve faaliyetlerinin elektronik yönetimi, Bulgar idari makamları için büyük fayda sağlayabilir!” dedi.


DİĞER HABERLER