Türkiye'deki Bulgaristan göçmenlerinden başarılı bir iş adamıCuma, 22 Haziran 2012

Türkiye'deki Bulgaristan göçmenlerinden başarılı bir iş adamı Aslen Ardino'nun /Eğridere/ Mleçino/Sütkesiği/ köyünden olan Beycan Gönlüşen, Türkiye'ye göç eden yüzlerce vatandaşın arasında başarılı iş adamlarından sadece birisidir. Şu anda kendisi İstanbul'un Zeytinburnu semtinde bulunan Beycani adındaki deri ürünleri fabrikasının ve Antalya tatil beldesinde hizmet veren Via Valente mağazalar zincirinin sahibidir. Şirketinde çoğunun Kırcaali bölgesinden olan 300'ün üzerinde kişiye geçim kaynağı sağlamaktadır.

Mleçino'da dünyaya gelen Beycan Gönlüşen, Türkiye'ye vardığında ilk günlerde İstanbul Laleli semtinde bir deri mağazasında Rusça bilmesi sayesinde iş buluyor. İlk başta Türk deri ürünleri üreticileri ile Rus tüccarları arasında arabuluculuk yapıyor. Zamanla kendi işinin sahibi olmaya karar veriyor. Böylece İstanbul'da deri ürünleri fabrikasını kuruyor.

Beycan Gönlüşen, Kırcaali'de İnşaat Meslek lisesini bitirmiş. 1990 yılında Bulgaristan Türklerinin yurdunu terk etmeye devam ettikleri sırada ailesiyle birlikte Türkiye'ye göç etmiş.

Beycan, her başarılı erkeğin ardında güçlü bir kadın olduğunu söylüyor. Onun eşi ise Ardino'ya bağlı Başevo/Hallar/ köyünden Gülümser'dir.DİĞER HABERLER