TÜRKİYE'DEN İZCİLER KIRCAALİ'Yİ ZİYARET ETTİLERCuma, 25 Haziran 2010

TÜRKİYE'DEN İZCİLER KIRCAALİ'Yİ ZİYARET ETTİLERTürkiye izcilik federasyonundan bir grup izci 24.06.2010 tarihinde Kırcaali'yi ziyaret ettiler. Federasyon Başkanı Hasan Subaşı'nın da aralarında bulunduğu izciler Kırcaali'yi kısa da olsa gezme imkânları buldular.

Ziyaretle ilgili Türkiye izcilik federasyonu başkanı Hasan Subaşı Kırcaali Haber gazetesine şu bilgileri verdi:

" Türkiye izcileri uluslararası faaliyetleri içerisinde Kırcaali'de bulunmaktayız. 66 izci ve liderleri şu an Kırcaali'de bulunmaktadır. Bu kısa bir ziyaret olacak, ancak buraya gelmemizin amacı Kırcaali'de izciliğin yayılmasına destek vermektir. O yüzden Kırcaali Belediyesi Genel Sekreteri Sezgin Bekir ile görüştük ve bu konuyu dile getirdik. Biliyorsunuz ki, Kırcaali'den birçok çocuk İstanbul'daki izci kamplarımıza geliyorlar.
Bu çocukların izciliğe devam edebilmeleri için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Kırcaali'de izci liderleri yetiştirebilmek ve bu izci liderlerinin Kırcaali'deki çocuklara izcilik yaptırabilmelerini sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Buradan Bosna Hersek'e gidiyoruz. Oradan Sırbistan, Kosova, Makedonya ve Yunanistan gibi ülkeleri dolaşıp Türkiye'ye döneceğiz. Bu arada çocuklarımız ziyaret ettikleri ülkeleri ortak tarihi kültür değerleimizi de görüp paylaşmış olacaklar."


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER