TÜRKİYE'NİN FİLİBE BAŞKONSOLOSU CÜNEYT YAVUZCAN KIRCAALİYİ ZİYARET ETTİCuma, 09 Ekim 2009

TÜRKİYE'NİN FİLİBE BAŞKONSOLOSU CÜNEYT YAVUZCAN KIRCAALİYİ ZİYARET ETTİ  Görevine yeni başlayan T.C. Filibe Başkonsolosu Sayın Cüneyt Yavuzcan bugün Kırcaali'yi ziyaret etti. İlk önce Sayın Yavuzcan Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova ile görüştü. Tauşanova Türk Diplomata bölgedeki siyasi ve ekonomi durumlar hakkında bilgi verdi. Daha sonra Başkonsolos Yavuzcan "Ömer Lütfi" kültür derneğini ziyaret etti. Dernek Müdürü Müzekki Ahmet değerli misafire derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgiler sundu. Müzekki Ahmet " Siz burada anavatan Türkiye'mizi temsil ediyorsunuz. Sizleri aramızda görmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Her zaman etkinliklerimizde sizleri aramızda görmek istiyoruz" dedi.
Sayın Yavuzcan Derneğin faaliyetleri ile ilgili daha önceden bilgilendirildiğini ve yapılan işler için burada çalışanların takdire layık olduklarını söyledi.
Kırcaali Haber gazetesine açıklama yapan Başkonsolos Yavuzcan şunları belirtti:
" Ben bir kariyer diplomatıyım. 19 yıldır T.C. Dışişleri Bakanlığında çalışıyorum. Daha önce sırasıyla Kenya, Almanya, Hon Konk, Çek Cumhuriyeti ve son dönemde de Afganistan'da görev yaptım. Afganistan'daki görevim NATO ile bağlantılıydı, bölgenin kalkınma ve imarı ile ilgili ekibin başındaydım. Şimdi de Avrupa Birliği ülkesi olan Bulgaristan'da yani Filibe de göreve başladım. Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi için çalışacağım. Zaten ilişkilerimiz son dönemde çok iyi bir seviyededir. Görevim süresince iki komşu halk arasındaki dostluk ve iyi ilişkilerin daha da artması için elimden geleni yapacağım."


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER