Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü Ardino’yu ziyaret ettiCuma, 09 Aralık 2022

Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü Ardino’yu ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü, Ardino (Eğridere) kasabasını ziyaret etti. Başkonsolos, Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ile görüştü.

Görüşmede turizm, eğitim ve kültür alışverişi alanlarındaki ikili ilişkiler ele alındı. Çalışma toplantısına Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram ile Belediye Başkan yardımcıları Necmi Mümünhocov ile Nasko Kiçukov da katıldılar.

Belediye Başkanı Müh. Şaban, Türk diplomatına ilçede bulunan turistik yerleri multimedya sunumuyla tanıttı. Belediye Başkanı, Ardino'nun zengin kültürel ve tarihi mirasını, gelişme perspektiflerini ve şimdiye kadar uygulanan projeleri sundu.

Müh. Şaban, Ardino ilçsinin süt işleme tesisleriyle tanındığını kaydetti. Bölgede ayrıca ağaç işleme işletmelerinin yanı sıra arıcılığın gelişmesi ve çeşitli bitkilerin üretimi için iyi ön koşullar bulunmaktadır. İlçede dikiş atölyelerinin yanı sıra iplik ve giyim üretimi yapan “Artex" isimli bir tekstil işletmesi de bulunmaktadır.

Belediye Başkanı, “Belediyenin temel önceliği yerleşim yerlerinin iyileştirilmesi ve turizmin geliştirilmesidir. Verimli geçen toplantımızın güzel iş birlikleri için yeni ufuklar açacağına inanıyorum” diye kaydetti.

Türkiye'nin Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü, sıcak karşılama için içten teşekkürlerini dile getirdi. Küngerü, "Ardino, Kırcaali bölgesinde güzel bir turizm destinasyonudur. Ardino'yu her seferinde ziyaret etmekten zevk alıyorum. Sıcak ve samimi karşılaması için Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'a teşekkür ederim. Ardino ile Türkiye arasında iyi komşuluk, dostluk ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine ilişkin konuları ele aldığımız verimli bir görüşme gerçekleştirdik. 2023 yılında ilk fırsatta buraya gelip belediye sınırları içerisindeki turistik yerleri ziyaret edeceğim” dedi.

Güner ŞÜKRÜ


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER