Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü Cebel’i ziyaret ettiCuma, 09 Aralık 2022

Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü Cebel’i ziyaret etti

Cebel (Şeyhcuma) Belediye Başkanı Necmi Ali ile Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü arasındaki görüşmede vurgu yapılan konulardan biri de büyük bir yatırım projesinin hayata geçmesi beklentisiyle değişmeye devam eden ilçe oldu.

Diplomatın dün Cebel ilçe merkezini ziyareti sırasında yapılan çalışma toplantısında Belediye Meclis Başkanı Seyfi Mehmedali, belediye başkan yardımcıları Emil Kutsev ve Ergin Hüseyin ile Belediye Genel Sekreteri Hayriye Mehmet de yer aldılar.

Belediye Başkanı, dünyanın çeşitli ülkelerinde ofisleri bulunan ve faaliyetlerinin bir bölümünü Cebel'de konumlandırma sürecinde olan büyük bir Türk şirketi ile devam eden görüşmeler hakkında bilgi verdi.

Diplomat, ev sahibinin belediyenin kalkınma programı, kasabanın ve küçük yerleşim yerlerinin iyileştirilmesi, kardeş belediyelerin ortaklık girişimleri hakkındaki sunumunu dikkatle dinledi.

Konuk, Cebel'i ziyaret etmekten her zaman keyif aldığını vurgulayarak sıcak karşılama için teşekkür etti. Başkonsolos, çeşitli alanlarda gelecekteki ortak girişimlerde Cebel Belediyesi ile çalışmaya hazır olduğunu ifade etti.

Daha sonra Korhan Küngerü, Cebel meydanda 2023 yeni yılının karşılanmasıyla bağlantılı etkinliklerin başlangıcı olan bir çocuk etkinliğinde hazır bulundu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER