TÜRKSADER proje çalışmalarına devam ediyorPazartesi, 01 Ağustos 2022

TÜRKSADER proje çalışmalarına devam ediyor

Mestanlı /Momçilgrad/ Türk Kültür, Sanat ve Etkileşim Derneği, Erasmus + programı, KA 2, stratejik ortaklıklar kapsamında, "Youthfolklore.com" konulu projenin üçüncü toplatısını Polonyanın, Krakov kentinde gerçekleştirdi.

Bulgaristan,Polonya, Romanya, Macaristan ve Yunanistan'ın ortak olduğu projenin ilk toplantısı Bulgaristan, Mestanlı şehrinde ve ikinci toplantısı ise Romanyanın, Bükreç şehrinde gerçekleşmişti. Polonyanın, Krakov kentinde gerçekleşen toplantıda  proje değerlendirmesi ile birlikte, nasıl iyi bir proje yönetilir, nasıl iyi bir eğitim alınılır, nasıl iyi bir katılımcı olunur ve kötü yönleri neler olabilir gibi sorular cevaplandı. Duygularımızı nasıl daha iyi ifade edebiliriz, soru sormadan birbirimizi nasıl dinleyebiliriz, empati ve sempati nedir ve fikir ayrılığı' ile nasıl başa çıkılır, sivil toplum kuruluşlar içinde nasıl sorun tesbit edeilebilir, gençelerle nasıl çalışılır ve çözüm yolları neler olabilir gibi konularda eğitim alındı, atölye çalışmaları yapıldı.

 Ortak ülkeler ile birlikte etnografya müzesini ziyaret ederek  Krakov' ile ilgili efsaneler ve kültürlerarası araştırmalar.

Projenin temel amacı gençlerle çalışan kurumların destek verilmesini , gençlere

yapılan faaliyetlerin artırılmasını ve onlara eğitim verilmesini sağlamaktır.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER