Türkücü Kera Stankova'ya Momçilgrad'ın Şehir Nişanı sunulduPazartesi, 27 Nisan 2015

Türkücü Kera Stankova'ya Momçilgrad'ın Şehir Nişanı sunulduMomçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı Akif Akif, Amatör Sanatçılar Günü'nü kutlama etkinliği sırasında Kera Stankova'ya Momçilgrad'ın Şehir Nişanı'nı sundu. Rodop türkücüsünün tebrik edilmesinin ve çalışmalarının tanınmasına sebep uzun yıllardır yaratıcı aktivitelerde bulunması ve Momçilgrad'ın kültür sanat hayatına son derece katkı vermesidir. Belediye Başkanı plaketi sunmadan önce yaratıcılığının önünde saygıyla eğilerek bizzat kendisi türkücüye bir demet çiçek sundu. Stankova bu jestten oldukça etkilendi.

Momçilgrad İlçesi dahilinde faaliyet sürdüren amatör sanatçı grupları, bu yıl bayramları münasebetiyle kasaba meydanındaki yaz amfi tiyatro sahnesinde kutlama konseri sundular. Amatör Sanatçılar Günü, mart ayında gruplarda yer alan çocukların çoğunun grip hastası olması nedeniyle nisanda kutlandı. Girişim Momçilgrad Belediyesi ile Nov Jivot Halk Toplum Merkezi arasında ortaklaşa organize edildi.

Minik yaratıcılar, türkü, müzik ve danslarla dolu kalabalık izleyicilere gerçek bir bayram yaşattılar ve hakkıyla bol bol alkış aldılar.


DİĞER HABERLER