Üç bayan, 50 yıl sonra 82 yaşındaki öğretmenleriyle buluştuPazartesi, 31 Ekim 2016

Üç bayan, 50 yıl sonra 82 yaşındaki öğretmenleriyle buluştu Momçilgrad'ın (Mestanlı) Neofit Bozvelievo (Alfatlı) ve Gurgulitsa (Arabacı) köyünden Fatme Bekir, Şerife Ömer ve Fatme Ahmet, 50 yıl aradan sonra geçen asrın 60'lı yıllarında Nanovitsa (Alibey Konağı) köyü ilköğretim okulunda okudukları sırada sınıf öğretmenleri olan Stoyanka Tançeva ile buluştu. Hafta sonu bayanlar, Sıedinenie İlçesinin Golyam Çardak köyünde yaşayan 82 yaşındaki eski öğretmenleri Stoyanka Tançeva'yı evinde ziyaret ettiler.

Yarım asırdan sonra üç bayan tekrar öğretmenleriyle bir araya geldiler ve böylece gerçek dostluğun koşullara ve zamana bağlı olmadığını gösterip kanıtladılar.

Fatme Bekir, Şerife Ömer ve Fatme Ahmet, "O zaman 25 öğrenciyken şimdi daha az sayıda olsak da, yeniden öğretmenimizle görüştüğümüze seviniyoruz. Çok güzel bir duyguydu. Tekrar eski güzel günlerimizi hatırladık. Arşiv fotoğrafları seyrettik ve anılarımızı paylaştık. Vedalaşırken ise ağladık" diye anlattılar.

Duygusal görüşme eski öğretmenin Nanovitsa Posta Şubesi Müdürüne gönderdiği bir mektupla bölgede eski öğrencileriyle görüşmek istediğini bildirmesi sonucunda gerçekleşti. Bayanların yaşlı öğretmenlerini evinde ziyaret etmeleri fikri ise Fatme Bekir'in kızı olan Krumovgrad'dan (Koşukavak) Leyla İsmail'e aittir.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER