Ulusal Arıcılık Programı kapsamında kredi sağlanıyorÇarşamba, 27 Şubat 2013

Ulusal Arıcılık Programı kapsamında kredi sağlanıyorDevlet Tarım Fonu'ndan bu hafta sonuna kadar Ulusal Arıcılık Programı (NPP) 2011-2013 kapsamında onaylanan projeler üzere yararlanıcıların hesaplarına kredi paralarının yatırılmış olacağını bildirdiler.

Bu şemadan NPP'nin D ve B tedbirleri gereğince proje hazırlayanlar faydalanabilir. Krediler, doğrudan doğruya Tarım Fonu'ndan yılda yüzde 6 faizle sağlanıyor. Kredinin miktarı, projede onaylanan giderlerin yüzde 75'ine kadar çıkıyor.

Kredi çekmek için 31 Temmuz 2013 tarihine kadar daimi ikamet adresi ve tüzel kişinin kayıt adresine göre Devlet Tarım Fonu'nun il müdürlüklerine başvurulabilir.

Şema geçen yıl uygulamaya geçti. O zaman toplam 932 889 leva tutarında finansman sağlamak üzere 141 sözleşme imzalandı. Tarım Fonu'ndan geçen yılki sonuçlara bakarak, NPP üzere kredi çekme konusunda yararlanıcılar tarafından daha büyük ilgi olunması bekleniyor.

Konuyla ve şema üzere aday olmak için gereken belgelerle ilgili daha geniş bilgi www.dfz.bg sitesinde "Devlet Yardımları", "Ulusal Arıcılık Programı Kapsamında Krediler" bölümlerinde bulunabilir.


DİĞER HABERLER