Üreme sorunları olan çiftlere yardım edilecekCuma, 28 Eylül 2012

Üreme sorunları olan çiftlere yardım edilecek"Çocuk İstiyorum" Vakfı temsilcileri, Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesinde üreme sorunları olan çiftlerle görüştü. Onlar Belediye yönetiminden bazılarının muayeneler yaptırmak için ulaşım masraflarını bile karşılayamama durumda olduğu bu çiftlere yardım etmesi ricasında bulundular.

Belediye Başkan Yardımcısı Erol Mehmet, teşkilatın temsilcilerine, "Bu konu 2013 Yılı Bütçesinin kamu tartışılması yapıldığı zaman ortaya atılacak. Momçilgrad Belediyesinin bu tür sorunları olan ailelere imkanları dahilinde yardım edeceğinden eminim" dedi.

"Çocuk İstiyorum" Vakfı Başkanı Radina Velçeva, "Üreme sorunları olan çiftlere tedavi süresinin kısaltılması için yardımcı oluyoruz. Onlara ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık yaparak da yardım ediyoruz" diye izah etti.

"Çocuk İstiyorum" Vakfı, "Bulgaristan İçin Amerika" Vakfı ile işbirliği içerisinde faaliyet yürütmektedir. İlk sağlanan 100 bin levayla 28 kadının hamile kalması için yardım edilmiştir, dünyaya 14 bebek getirilmiştir.


DİĞER HABERLER