Vali Çanev, çöken bir evi yerinde incelediÇarşamba, 31 Mayıs 2017

Vali Çanev, çöken bir evi yerinde inceledi Kırcaali Valiliği Basın Merkezinden verilen bilgiye göre Kırcaali Valisi Nikola Çanev ve Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Bölge Müdürlüğünde görevli uzmanlar, Cebel (Şeyhcuma) İlçesi'nin Vılkoviç (Kurtköy) köyünde sağnak yağmur nedeniyle çöken bir evi yerinde incelediler.

43 yaşındaki Sevim Hasan'ın evi, eşi Rabiye ve iki çocuklarıyla uydukları sırada geçen cumartesi günü sabaha doğru çöktü. Mucize eseri aile zarar görmedi. Evin iki duvarı devrildi ve artık kullanılamaz hale geldi.

Kontrol organlarının emriyle aile evden tahliye edildi, elektrik kesildi. Şu anda ebeveynler ve birisi henüz 9 aylık bir bebek olan iki çocuğuyla birlikte eski bir ahırda kalıyorlar.

Vali Çanev,"Aile fertlerinin hayatını ve sağlığını korumak için onlara afet durumlarında öngörülen seyyar bir ev sağlanması için gerekeni yapacağız" diye güvence verdi. Uzmanlar tarafından yapılan incelemeye göre bina tehlikelidir ve ev sakinlerinden başka komşuları için de risk taşımaktadır. Yoğun yağmur yağışlarından dolayı evin temeli hasar gördü ve diğer taş duvarlar da yıkılabilir.

Kırcaali Valisi, devletin evi çöken aileye barınması için ev bulmasına yardımcı olması ve hasarları karşılaması sorumluluğunu üstlendi.


DİĞER HABERLER