Vali Çanev: Kırcaali spor salonunun inşaatına eylül ayının başında başlanabilirSalı, 23 Nisan 2019

Vali Çanev: Kırcaali spor salonunun inşaatına eylül ayının başında başlanabilirKırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ile görüşmesinden sonra Radyo Kırcaali'ye demeç veren Kırcaali Valisi Nikola Çanev, "Kırcaali spor salonunun inşaatına eylül ayının başında başlanabilir" diye kaydetti. Çanev ve Müh. Azis, spor salonunun inşa edileceği arazinin mayıs ayının sonunda yapılacak Belediye Meclisi toplantısında alınacak kararla Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın mülkiyetine devredilmesi konusunda uzlaştılar. Arazinin Kırcaali Belediyesi'ne ait kamu mülkiyeti statüsünden özel mülkiyet statüsüne dönüştürülmesine ilişkin öneri, dünkü Belediye Meclis toplantısında oybirliğiyle onaylandı.

Çanev,"İlk adımın atılmasından dolayı seviniyorum. Bu, doğru yöne atılan bir adım. Belediye Başkanı, mayıs ayının sonunda yapılacak Belediye Meclis toplantısında arazinin Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın mülkiyetine devredileceğine kanaat getirdi. Buna karşılık olarak devlet, Kırcaali Valiliği aracılığıyla Kırcaali Belediyesi'nin mülkiyetine spor salonunun inşa edileceği bölgede bulunan 6 dekarlık bir araziyi Kırcaali Belediyesi'nin mülkiyetine devredecek. Bence spor salonunun inşaatına eylül ayının başında başlanabilir" dedi.

Spor salonunun inşaatına ilişkin projenin toplam maliyeti katma değer vergisi dahil 4 milyon levanın üzerine çıkıyor. Kaynaklar, Bakanlar Kurulu kararıyla devlet bütçesinden sağlandı. Kaynaklar, Kırcaali'de spor salonu inşa etmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı'na sağlandı.


DİĞER HABERLER