Veliko Tırnovo Bölge Müftülüğü’nden evsizlere gıda, dezavantajlı çocuklara ayakkabı bağışıÇarşamba, 23 Kasım 2022

Veliko Tırnovo Bölge Müftülüğü’nden evsizlere gıda, dezavantajlı çocuklara ayakkabı bağışı

Veliko Tırnovo (Tırnova) Bölge Müftülüğü, Gorna Oryahovitsa (Yukarı Rahova) şehrinde Evsizler Barınma Evi'ne gıda ürünleri ve Sviştov (Şiştovi) şehrinden dezavantajlı çocuklara yeni ayakkabılar bağışladı.

Bölge Müftüsü Nutfi Nutfiev tarafından bağışçıların desteğiyle Gorna Oryahovitsa'daki Evsizler Barınma Evi'ne üst üste ikinci yıl yardım sağlandı.

Nutfi Nutfiev’i “Veliko Tırnovo Bölge Müftüsü burada, bizi unutmadı” sözleriyle karşılayan Evsizler Barınma Evi Müdürü Silviya Raykova, Başmüftülüğe hayatın zorlukları altında en çok ezilen insanlara verdiği destek için teşekkür etti.

Daha sonra Bölge Müftüsü, bu yaz Sviştov camisinde imamlık yapan Süleyman Murtaza’nın öğreticiliğini yaptığı Kur’an kurslarına katılan dezavantajlı çocuklarla buluşmak üzere Sviştov’un Alekovo (Akçar/Akça Er) köyünü ziyaret etti. Nutfi Nutfiev, çocuklara yepyeni kışlık ayakkabılar hediye etti.

Müftü, caminin bulunmadığı Alekovo köyündeki müminleri, yakında köye mescit yapılacağı yönünde müjdeli haberiyle sevindirdi.

Halihazırda bu amaçla kullanılacak bir mülkün satın alınmasına yönelik bir süreç devam etmektedir.


DİĞER HABERLER