Yaklaşan seçimlere hazırlık amacıyla yürütülen tüm faaliyetler programa uygun olarak devam etmektedirPerşembe, 23 Mayıs 2024

Yaklaşan seçimlere hazırlık amacıyla yürütülen tüm faaliyetler programa uygun olarak devam etmektedir

 Önümüzdeki seçimlere hazırlık amacıyla yürütülen tüm faaliyetler programa uygun olarak yürütülmektedir. Bu durum Başbakan Dimitır Glavçev tarafından 9 Haziran'daki oylamanın organizasyonuyla ilgili olarak başlatılan bir çalışma toplantısında bildirildi. Toplantıya ulaştırma ve iletişim, e-devlet, bölgesel kalkınma ve bayındırlık ile içişleri bakanlarının yanı sıra dışişleri bakanlığı ve Bakanlar Kurulu idaresi temsilcileri katıldı.

Toplantı sırasında e-Devlet Bakanı Valentin Mundrov oy verme makinelerinin kimlik doğrulama işlemlerinin bu hafta içinde tamamlanacağını belirtti. Video gözetimine ilişkin gerekli organizasyon da oluşturulmuştur.

 Bölgesel Kalkınma Bakanlığı adına Bakan Violeta Koritarova, GRAO tarafından basılmakta olan seçmen kütüklerinin en geç 6 Haziran'a kadar ülkedeki bölgesel yönetimlere gönderileceğini bildirdi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Ivan Kondov, yurtdışında oy kullanmak için toplam 769 seçim sandığının kullanılacağını söyledi. Yurtdışındaki seçimleri yürütmek üzere önemli sayıda devlet temsilcisi görevlendirilecek.

İçişleri Bakanı Kalin Stoyanov ise oy satın alınmasını önlemeye yönelik tedbirler üzerinde durdu.


DİĞER HABERLER