Yalova Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nden soydaşlara dilekçe verme çağrısıÇarşamba, 24 Ağustos 2011

Yalova Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nden soydaşlara dilekçe verme çağrısı  Yalova Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) Başkan Vekili Ahmet Kumali, Bulgaristan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için soydaşları dilekçe verme çağrısında bulundu.

Kumali, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bulgaristan'da 23 Ekim'de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimlerde yurt dışında yaşayan ve Bulgaristan vatandaşlığı bulunanların oy kullanabilmeleri için sandıklar kurulacağını dile getirdi. Oy kullanacakların dernek merkezine dilekçe vermesi gerektiğine değinen Kumali, "Tüm göçmen vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını ve Bulgaristan hükümetinin çıkardığı zorluklara inat en tabii hakkımız olan oy kullanmamızı Yalova'da sağlamamız için göçmenlerimizin katkılarını bekliyoruz. Yalova'da iki sandık kurulması için bin 500 dilekçe toplamamız gerekiyor. Şimdiye dek 800 dilekçe topladık" dedi.

Dilekçe doldurulması için gerekli evraklar hakkında da bilgi veren Ahmet Kumali, şöyle dedi: "Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde hizmet veren derneğimizde her akşam iftardan sonra yetkili bulunuyor. Dilekçe doldurmamız için kişinin geçerli pasaport veya Bulgaristan kimliği yanında olmalıdır. Dilekçede Bulgaristan vatandaşlık numarası, Türkiye'deki mevcut adresi ve Bulgaristan'daki daimi adresi gerekmektedir. Tüm göçmenlerimizi oy kullanmaya ve dilekçe doldurmaya davet ediyoruz"


DİĞER HABERLER