YALOVA BELEDİYE BAŞKAN KOÇAL KIRCAALİ'DE GÜZ BAYRAMINA KATILDICumartesi, 24 Ekim 2009

YALOVA BELEDİYE BAŞKAN KOÇAL KIRCAALİ'DE GÜZ BAYRAMINA KATILDIBulgaristan'da gerçekleşen seçimler sonrasında Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz Yalova'ya gelerek Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal'ı makamında ziyaret ederek Bulgaristan'a davet etmişti. 18 - 21 Ekim 2009 tarihlerinde gerçekleştirilen Kırcaali Şehri'nin Güz Bayramı etkinliklerine katılan Başkan Koçal sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra ekonomik alanda da görüşmeler yapma imkanı buldu.
Kırcaali'de düzenlenen kutlamalar kapsamında gerçekleşen Meclis Toplantısında konuşan Başkan Koçal "Yalova'da yaşayan Kırcali'li hemşehrilerimin sizlere selamını getirdim" dedi. Yalova Kent Konseyi'nin bir benzerinin yapıldığı Meclis Toplantısına, Güz Bayramı dolayısıyla Milletvekilleri, eski Belediye Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri ve vatandaşlar davet ediliyor. Gerçekleşen toplantıda öncelikle Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz açılış konuşması yaparak yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
Kırcaali Belediyesi kardeş şehirlerinin katıldığı toplantıya kardeş şehir olmamasına rağmen Yalova Belediyesi'de davet edildi. Kırcaalilere hitaben bir konuşma yapan Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal "İki şehir arasında canlı köprü olan Kırcaali'den Yalova'ya yerleşmiş olan hemşehrilerimin öncelikle selamlarını sizlere getirdiğimi söylemek istiyorum. Kırcaali ile geçmişten günümüze sıcak ilişkilerimiz var. Kültürel ve sosyal olarak karşılıklı çalışmalara imza attık. Bundan sonra kültürel ve sosyal ilişkilerimizin yanında ekonomik olarakta çalışmalarımız olacak. Biz kardeş şehir değiliz ama kardeş şehirden daha öte bağlarımız var. Önümüzdeki günlerde AB Üyeliği yolunda ilerleyen bir ülkenin kenti olan Yalova ile AB Üyesi bir ülkenin kenti Kırcali ile AB nezninde projeler üreteceğiz. Güz Bayramı kapsamında yapılan etkinliklerin kentiniz için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Güz Bayramına davet edilen kentler arasında Kardeş Şehrimiz Gümülcine Belediye Başkanı Dimitrios Kotsakis ve Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi, AB Parlementeri Vladko Panayotov ile birer görüşme yapan Başkan Koçal, Panayotov'u Yalova'ya davet etti. Kendisine Yalova'da yaşan çifte vatandaşlarında milletvekili olduğunu söyleyen Başkan Koçal "Yapılacak etkinliklerde sizleride aramızda görmek isteriz" dedi.


DİĞER HABERLER