Yedinci sınıf öğrencisi Mutluhan Mehmedali, bir günlüğüne Cebel Belediye Başkanı olduÇarşamba, 11 Mayıs 2022

Yedinci sınıf öğrencisi Mutluhan Mehmedali, bir günlüğüne Cebel Belediye Başkanı oldu

Cebel (Şeyhcuma) Belediyesinin yönetimi, bir yedinci sınıf öğrencisi tarafından devralındı. Mutluhan Mehmedali, bir gün boyunca Belediye Başkanlığı, sınıf arkadaşı Sezer Ömer ve 10. sınıf öğrencisi Mert Hasan ise Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirdiler. Öğrenci olan Meltem Süleyman ise Belediye Genel Sekreterliği görevini üstlendi.

Çocuklar, Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali'nin rehberliğinde görevlerinde fazlasıyla başarılı oldular. Belediye Başkanı, öğrencileri Avrupa Günü münasebetiyle yapılan bir girişimin parçası olarak kabul etti.

Yeni Belediye Başkanı Mutluhan Mehmedali, ekibiyle yaptığı bir çalışma toplantısında, “Covid-19 pandemisi nedeniyle iki yıllık kısıtlamaların ardından yurt içi ve yurt dışındaki tüm Cebelli hemşehrilerimizle tekrar meydanda bir araya gelme ve kasabamızın gününü birlikte kutlama fırsatımız var. Ön hazırlıkların büyük bir kısmı bitti, ancak işin en zor tarafı bizi bekliyor. Etkinliklerin fiili organizasyonu, bu yüzden ekibin her üyesini tüm Cebellilerin ve misafirlerimizin keyifli vakitler geçirmelerini sağlamak için her türlü çabayı göstermeye çağırıyorum” diye talimat verdi.  

Etkili bir şekilde geçen gün, Hristo Botev Lisesi öğrencileri üzerinde unutulmaz izler bıraktı. Hepsi, Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali'yi ilçede yaşanan güzel gelişmelerden dolayı tebrik ederek, Cebel'i gerçek bir Avrupa şehrine dönüştürmek için yorulmak bilmeyen azmi ile çalışmaya devam etmesi temennisinde bulundular.


DİĞER HABERLER