Yeni Meclis üyeleri Mehmet Mehmet ve Mürsel Halil yemin ettiCuma, 22 Ocak 2016

Yeni Meclis üyeleri Mehmet Mehmet ve Mürsel Halil yemin ettiKırcaali Meclisi'nin bugünkü oturumunda Meclis Üyesi olarak yemin eden Mehmet Mehmet ve Mürsel Halil, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Meclis Grubuna katıldılar. Yeni Meclis Üyelerine seçimine ilişkin tasdik belgeleri Kırcaali İlçe Seçim Komisyonu Üyesi Petır Boyaciev tarafından sunuldu.

Mehmet Mehmet ve Mürsel Halil, HÖH Meclis Üyesi listesinde son sıralarda bulunan ve tercihli oyla Meclis üyeleri seçilen Ahmet Molllahasan ve Özkan Kamber'in seçim öncesinde böyle bir durumda ön sıralarda olanlara koltuğu devretmek üzere Meclis Üyeliğinden vazgeçeceklerine dair verdikleri sözü yerine getirmeleri sonucunda Meclis Üyesi oldular. HÖH yönetimi tarafından Meclis Üyesi listesinde son sıralarda bulunan ve tercihli oyla seçilen toplam 10 Meclis Üyesinin koltuklarından vazgeçmeleri istendi. Fakat bu karara ancak 2 Meclis Üyesi uydu.

Mehmet Mehmet ve Mürsel Halil, Bulgaristan Anayasası ve ülkenin kanunlarına uymaya ve Kırcaalilerin çıkarları ve refahı için çalışacaklarına dair yeminlerinin ardından yemin belgelerini de imzaladılar.


DİĞER HABERLER