Yeni seçilen Ardino Bölge Mahkemesi üyeleri yemin ederek göreve başladıÇarşamba, 19 Ocak 2022

Yeni seçilen Ardino Bölge Mahkemesi üyeleri yemin ederek göreve başladı

Ardino (Eğridere) Bölge Mahkemesi Genel Kurul toplantısında 2021 - 2025 döneminde görev yapacak yeni mahkeme üyeleri yemin edip, yemin belgesini imzalayarak resmen görevlerine başladılar. Onlar, Bulgaristan Cumhuriyeti Anayasasını ve yasalarını gözetleyeceklerine, vicdanları ve kendi kanaatleri doğrultusunda yükümlülüklerini yerine getireceklerine, tarafsız, nesnel ve adil olacaklarına ve çalışma toplantılarının sırrını koruyacaklarına dair ant içtiler.

Ardino Bölge Mahkemesi Başkanı Darina Baydanova, yeni mahkeme üyelerini ceza davalarında kamuoyunu temsil etme cesaretleri ve kararlılıklarından dolayı tebrik ederek, gelecek 4 yıllık dönem boyunca verimli ve vicdani çalışmalar yapmalarını diledi. Baydanova, Kırcaali Bölge Mahkemesi Başkanı Veselina Kaşikova’nın yeni mahkeme üyelerine yönelik tebrik mesajını okudu. Mesajda şu ifadeler yer aldı: “Mahkeme üyesi olarak katılmaya çağrıldığınız davalarda adil, yetkin ve objektif kararlarla dolu, kişisel tatmin hissi yaşayacağınız ve katılımınızla sosyal adalet duygusunun sağlandığını hissedeceğiniz başarılı bir görev süresi dilerim”.

Yeni mahkeme üyeleri, görevde bulunacakları dört yıl boyunca rasgele seçilen, ilk derece mahkemesi olarak Ceza Muhakemesi Kanunu’nda belirtilen usul ve esaslara göre bakılan davalarda mahkeme heyetine katılacaklardır.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER